Звернення щодо скасування рішення НКРЕКП з встановлення розміру абонентської плати за підключення до системи газопостачання

П'ятниця, 07 квітня 2017 14:18

до рішення 31 (позачергової) сесії міської ради
07.04.2017 № 1/31

Президенту України
Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Ми, депутати Кам'янець-Подільської міської ради, обурені рішенням, яким 28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.
Відповідно до цього рішення, з 1 квітня громадяни сплачуватимуть, незалежно від фактичного обсягу споживання газу щомісяця обов’язкову плату. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).
Згідно з Законом абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання. Тобто, споживачі можуть отримати субсидію на покриття купівлі газу, а за приєднану потужність мають сплачувати самостійно.
Чинна роздрібна ціна на газ для побутових споживачів встановлена постановами Кабміну № 315 від 27 квітня 2016 року (Про внесення змін до постанови Уряду № 758 від 1 жовтня 2015 року) – на рівні 6879 гривень за тисячу кубічних метрів з ПДВ. В її структурі вартість послуг транспортування та розподілу природного газу складає 13 %. У вартості кожної тисячі кубометрів передбачено 219 грн. плати за транспортування палива по ГТС і 513,7 грн. за розподіл (плата облгазам). Всього – 733 грн. Рішення Регулятора розділяє вартість товарного газу та вартість послуг з його транспортування та розподілу. Тепер ті 825 гривень, що закладені в кожній тисячі кубів, будуть вилучені з ціни. Газ, як товар, подешевшає та буде коштувати близько 6000 грн. за тисячу кубометрів.
Ми переконані, що в умовах економічної кризи, надзвичайних інфляційних процесів у державі, постійного зубожіння населення такі рішення НКРЕКП - це фактично розгортання справжньої економічної війни проти українців.
Враховуючи викладене, ми депутати Кам'янець-Подільської міської ради, закликаємо Вас:
1. Негайно скасувати рішення НКРЕКП щодо абонентської плати за підключення до системи газопостачання.
2. Встановити економічно обґрунтовану ціну на газ та опублікувати складові тарифу.
3. Провести термінову відставку голови Дмитра Вовка та керівного складу НКРЕКП.
4. Створити в Україні ринок природного газу.
5. Газові мережі передати в комунальну власність місцевих громад.

Прочитано 121 разів