Звернення про недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення

Вівторок, 10 липня 2018 14:30

Додаток
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення 57 сесії міської ради
06.07.2018 № 23/57

Президенту України
Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

Народному депутату України
Мельниченку В.В.


 
ЗВЕРНЕННЯ


Ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, стурбовані ситуацією, що склалася внаслідок прийняття Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”, що призвело до істотного зменшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів.
Відповідно до цього Закону статтю 284 Податкового кодексу України доповнено пунктом 284.4, згідно з яким плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.  
У результаті цих законодавчих нововведень місцеві бюджети втрачають 75 відсотків від плати за землю за земельні ділянки, надані таким підприємствам.
Вищевказані зміни в законодавстві призвели до втрат бюджету міста Кам’янця-Подільського в сумі 3,7 млн грн, які могли би бути спрямовані на вирішення нагальних для громади питань.
Вирішити зазначену проблему можливо зокрема шляхом прийняття проекту Закону України “Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин” (реєстраційний номер 8169 від 20.03.2018 року), яким передбачено вилучення з Податкового кодексу України пункту 284.4. статті 284.
Враховуючи викладене, зважаючи на актуальність вирішення зазначеного питання, звертаємося з проханням:
1. Вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення.
2. Невідкладно розглянути і прийняти проект Закону України “Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин” (реєстраційний номер 8169 від 20.03.2018 року).
 
З повагою
міський голова                        (підпис)                             М. Сімашкевич

та депутати Кам’янець-Подільської міської ради

Прочитано 272 разів