Звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

Четвер, 10 травня 2018 11:19

Додаток
до рішення 55 (позачергової) сесії міської ради
08.05.2018 № 2/55


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Кам’янець-Подільської міської ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це – війна, корупція і зубожіння нації. Але найстрашніше – непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є низький рівень соціально-економічного розвитку держави.
Особливу роль у створенні сприятливих умов у соціально-економічному розвитку країни має виконувати деолігархізація. Олігархія, яка отримує надприбутки через монополії, непрозорий доступ до державного майна та корупційні схеми, має відійти в минуле. Зруйнувати олігархію необхідно через посилення боротьби з монополіями, рішуче відокремлення влади від бізнесу, ефективну дієву роботу Антимонопольного комітету, судових органів,  інших антикорупційних органів, які повинні проводити безкомпромісну боротьбу з корупцією.
Також мають бути створені сприятливі умови для ведення малого та середнього бізнесу, що у свою чергу створить економічні засади для становлення середнього класу. Середній клас – це запорука творення (існування) широкої соціальної бази підтримки невідворотності економічних реформ у країні.
Розвиток малого та середнього бізнесу закладає передумови для стратегічних змін соціальної структури українського суспільства: з нинішньої структури, в якій існує значний розрив між близькою до олігархії верхівки та незаможними громадянами, - на соціальну структуру, притаманну європейським суспільствам, в яких середній клас є осередком соціальної стабільності та економічного поступу.
Єдиний шлях покращення соціально-економічного розвитку країни – це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого зареєстровані у Верховній Раді:
1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:
- «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї» № 0001-1 від 02.12.2014;
- «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування» № 1112 від 28.11.2014.
2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:
- «Про ліквідацію приватних монополій» № 1109 від 28.11.2014.
3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:
- «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)» № 2424а від 21.07.2015.
4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)» № 6341 від 11.04.2017;
- «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)» № 6583 від 12.06.2017;
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України» № 2408а від 17.07.2015.
5. Земля - власність нації:
- Впорядкувати на законодавчому рівні питання заборони торгівлі землями сільськогосподарського призначення.
Ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, адже вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.
Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого     працедавця – українського народу.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.
Тільки таким шляхом ми зробимо реальні кроки на подолання корупції в країні, що в свою чергу зменшить зубожіння українського народу та пришвидшить припинення війни.


Підтримано 55 (позачергової) сесією Кам’янець-Подільської міської ради
VІІ скликання
08 травня 2018 року

Прочитано 249 разів