Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій

Середа, 08 листопада 2017 16:11

Додаток 3
рішення 44 сесії міської ради
07.11.2017 № 10/44

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Кам’янець-Подільської міської ради
до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій

Навесні 2014 року в Україні склалася ситуація, за якої виникла загроза незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
На захист Вітчизни стали не тільки професійні військові та військовослужбовці. З перших днів ворожої агресії частина громадян України на виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини вступили до добровольчих формувань і зі зброєю в руках взяли на себе перший удар агресора на території  Донецької та Луганської областей.
Сьогодні легалізація добровольців та зарахування їх до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів відбувається з дотриманням встановлених вимог та правил. Однак, не всі бійці-добровольці АТО могли бути зараховані до складу цих формувань за станом здоров’я чи за наявністю інших обставин, які виключають можливість проходження служби у воєнізованих формуваннях. Тому, вказані особи залишаються незахищеними, а відтак вони позбавлені відповідного статусу та захисту. Така ситуація потребує виправлення задля забезпечення належного соціального захисту всіх без виключення осіб, які брали і беруть участь у захисті Вітчизни.
Депутати Кам’янець-Подільської міської ради вважають за доцільне урівняти в правах, пільгах і достойному ставленні держави до всіх учасників антитерористичної операції на сході нашої країни, незалежно від складу підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ, як Збройних Сил України, так і різного виду добровольчих формувань, що підтверджено документально.
З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру в Україні, депутати Кам’янець-Подільської міської ради наполягають на внесенні змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, без умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Впевнені, що дане рішення зменшить напругу у суспільстві з даного питання та підніме авторитет влади як такої, що дбає про своїх захисників.


Підтримано 44 сесією
Кам’янець-Подільської міської ради VІІ скликання
07 листопада 2017 року

Прочитано 232 разів