Звернення Кам'янець-Подільської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Понеділок, 23 жовтня 2017 14:15

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення 43 (позачергової) сесії міської ради
23.10.2017 № 3/43


ЗВЕРНЕННЯ
Кам'янець-Подільської міської ради до Верховної Ради України та
Кабінету Міністрів України

Провівши детальне вивчення проектів Законів «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№ 7000) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№ 7116), зроблено висновки, що уже другий рік поспіль продовжується перекладання на місцеві бюджети додаткових фінансових навантажень. Покриваючи ці витрати з міського бюджету, громада не матиме змоги реалізовувати соціальні програми, інфраструктурні проекти, підвищувати рівень економічного розвитку.
Враховуючи усі запропоновані законопроектами зміни, бюджет міста Кам’янець-Подільський не в змозі буде забезпечити значне додаткове фінансове навантаження, а саме :
-    планується передача на фінансування з міського бюджету пільг за житлово-комунальні послуги населення, а це 19,3 млн. грн.;
-    планується погашення заборгованості по пільгах з оплати спожитих житлово-комунальних послуг, що виникли в попередніх бюджетних періодах за рахунок місцевих бюджетів – заборгованість по місту станом на 01.10.2017 - 3,3 млн. грн.;
-    не передбачено субвенцію на пільгове перевезення окремих категорій громадян – потреба по місту на 2018 рік - 3,4 млн. грн.;
-    незабезпеченість в коштах по освітній і медичній субвенціях (по освітній субвенції не менш як 6 млн. грн., по медичній субвенції не менш як 60 млн. грн. з урахуванням коштів на оплату за спожиті енергоносії закладами охорони здоров’я);
-    не передбачено механізм покриття втрат місцевих бюджетів внаслідок прийняття рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів для зовнішнього освітлення населених пунктів – додаткові витрати по місту 2 млн. грн.;
-    не передбачено субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах – заборгованість 88,5 млн. грн.
-    передбачається погашення з місцевих бюджетів заборгованості за середньостроковими позиками, що надавались з єдиного казначейського рахунку – по місту це 12,2 млн. грн.
В разі прийняття даних законопроектів, додаткове навантаження на бюджет міста у 2018 році складе близько 200 млн. грн., що є непосильним для виконання та призведе до зупинення усіх проектів розвитку та унеможливить стабільне функціонування міста вцілому.
Враховуючи викладене, пропонуємо:
1.    Зберегти діючий механізм надання пільг за житлово-комунальні послуги населення та передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання таких пільг та на погашення заборгованості по них, що виникла в попередніх бюджетних періодах.
2.    Передбачити субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільгове перевезення окремих категорій громадян та на погашення заборгованості з різниці в тарифах.
3.    Збільшити обсяги освітньої і медичної субвенцій місцевим бюджетам та передбачити можливість оплачувати за рахунок медичної субвенції витрати на оплату за спожиті енергоносії.
4.    Передбачити механізм покриття втрат місцевих бюджетів внаслідок прийняття рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів для зовнішнього освітлення населених пунктів.
5.    Списати заборгованості за середньостроковими позиками, що надавались з єдиного казначейського рахунку місцевим бюджетам.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку.

З повагою
міський голова                                                                          М. Сімашкевич

та депутати Кам’янець-Подільської міської ради

Прочитано 247 разів