Звернення до Верховної Ради України щодо розробки дієвих заходів впливу на стихійні ринки

Вівторок, 03 жовтня 2017 16:52

до рішення 41 сесії міської ради
03.10.2017 № 17/41

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 року за № 2807-І стихійна торгівля заборонена.
Відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено відповідальність за торгівлю з рук в невстановлених місцях.
Водночас проблема стихійної торгівлі існує як в місті Кам’янці-Подільському, так і у всіх містах і районах України. Ця проблема поглиблюється і породжує низку інших проблем.
Так, постійно зростає кількість місць стих0ійної торгівлі продуктами харчування. Причина полягає не лише у складному соціально-економічному становищі країни, а й в тому, що громадяни не замислюються над тим, що продуктами харчування, придбаними на стихійних ринках можна завдати шкоди власному здоров’ю.
На жаль, покупці не усвідомлюють рівень небезпеки та не реагують на повідомлення у засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння у людей, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках. Але проблема є і її необхідно вирішувати.
Окрім того, стихійна торгівля суперечить правилам благоустрою і призводять до антисанітарії.
Органи місцевого самоврядування намагаються вживати заходи щодо впорядкування торгівлі.
Для цього проводилися неодноразові засідання комісій, рейдові перевірки, вживалися заходи адміністративного впливу, але це не вирішує проблеми.
Органи місцевого самоврядування, а також різні санітарні, епідеміологічні та інші служби після прийняття Закону України від 28.12.2014 року № 76 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким передбачено, що перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім ДФС України ДФІ) здійснюються виключно з дозволу КМУ, або за заявкою суб’єкта господарювання, обмежені в реалізації своїх повноважень. Тому, вони не можуть ефективно боротися зі стихійною торгівлею.
Зважаючи на те, що стихійна торгівля продуктами харчування може завдавати шкоди здоров’ю та життю людей, призводить до погіршення санітарного стану міста, ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, просимо Вас:
- внести зміни до чинного законодавства з метою посилення відповідальності продавців, які торгують на стихійних ринках;
- переглянути питання щодо можливості перевірки продавців, які торгують продуктами харчування на стихійних ринках. У разі відсутності у них відповідних документів проводити вилучення і знищення цієї продукції;
- надати повноваження органам місцевого самоврядування розглядати та притягувати до адміністративної відповідальності осіб, які проводять торгівлю з рук у не встановлених місцях;
- систематично проводити інформаційно-просвітницьку діяльність щодо небезпеки продуктів харчування, придбаних на стихійних ринках та недопущення порушень вимог чинного законодавства України.


Підтримано 41 сесією Кам’янець-Подільської міської ради VІІ скликання 03 жовтня 2017 року

Прочитано 206 разів