Новини

Інклюзивно-ресурсний центр продовжує допомагати дітям з особливими освітніми потребами

Вівторок, 11 червня 2019 13:11

Створення всеукраїнської мережі інклюзивно-ресурсних центрів - важливий крок у сучасній європейській системі надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг. Минулого року такий заклад запрацював і в Кам’янці-Подільському.

Інклюзивно-ресурсний центр у Кам’янці-Подільському обслуговує дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. У нашому місті  таких дітей 1466. Вони мають можливість відвідувати корекційні заняття в закладі, який оснащений сучасним спортивним та корекційним обладнанням та медичними засобами корекції. Також створено безбар’єрне середовище для дітей з  особливими освітніми потребами.

Основним завданням центру є проведення психолого-педагогічної комплексної оцінки розвитку дітей для надання ефективних освітніх послуг у закладах освіти міста. Протягом року у центрі проведено більше 500 обстежень дітей.      

Педагоги постійно удосконалюють свій професійний рівень на всеукраїнських семінарах, нарадах МОН України науково-практичних конференціях, форумах, тренінгах, курсах підвищення кваліфікації, проходять тренінгові навчання ізраїльських фахівців з інклюзивної освіти.

Наш центр забезпечений сучасними психологічними інструментами для комплексної оцінки розвитку дитини. Це - всесвітньо визнані та адаптовані методики діагностики для дітей з особливими освітніми потребами. Фахівці  пройшли навчання із використання даних методик, за якими проводять обстеження дітей.    

Педагоги центру надають консультативно-методичну підтримку педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами. Також є учасниками команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти.  

За період роботи центру підписано угоди про співпрацю з міською дитячою поліклінікою, міським  Центром соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді, департаментом соціального захисту населення, службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради. Тісно співпрацює із закладами вищої та професійно-технічної освіти, закладами  I-II рівня акредитації, з Кам’янець-Подільським багатопрофільним навчально-реабілітаційним центром,  Кам’янець-Подільською спеціальною школою–інтернатом I- III ступенів Хмельницької обласної ради.

Центр є культурним осередком для батьків, де вони можуть отримати консультаційну допомогу для формування позитивної мотивації щодо розвитку їхніх дітей, взяти участь у спільних майстер-класах, тренінгах та святкових розвагах.

Команда нашого центру працює задля того, щоб кожна дитина і родина, які мають «особливих» дітей, відчули, що держава гарантує їм якісну освіту та вони мають надійну підтримку. Про нашу роботу інформуємо населення через засоби масової інформації, включаючи електронні версії (сайт інклюзивно-ресурсного центру, соціальну мережу Facebook).

181920212223242526

Прочитано 176 разів
zapitannia do vladi small

Анонси

18-20.06 м. Одеса XV Український муніципальний форум
20.06 11.00 к 209 Засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення
20.06 14.00 УОіН Нарада керівників ЗДО
21.06 10.00 м. Хмельницький Будинок рад Сесія обласної ради
21.06 10.00 к. 213 «Гаряча» телефонна лінія. Заступник міського голови Бабій С.В.
21.06 10.00 МЦЗ Семінар «Легальна зайнятість»
21.06 11.00 к. 209 Засідання комісії з вирішення земельних спорів
21.06 11.30 Сквер Танкістів Покладання вінків та квітів до Меморіалу Слави
22.06 10.00 к. 209 Навчання для 30 членів ОВК № 192 і 193 з виборів народних депутатів України
22-23.06 10.00 Спортзал медичного училища Відкритий Чемпіонат міста з тхеквондо ВТФ
23.06 День державної служби
23.06 11.00 Центральна бібліотека Правовий круїз «Джерело державності» до Дня Конституції України
23.06 18.00 Міський Будинок культури Концертна програма «Tenors Bel’canto»

Прийом громадян

priyom gromadyan small

Кам'янецька петиція

petition small
administr poslugi small

Електронна черга в ДНЗ

elcherga dnz small

Проекти рішень міської ради