Новини

Небезпечно! Сибірка!

Середа, 07 листопада 2018 11:06

В Україні  в жовтні 2018 року  зафіксовано випадок захворювання людини на сибірку (шкірна форма)  в с. Миняйлівка Саратського району Одеської області  -  жителем проведено самостійний забій (без відома спеціалістів ветеринарної медицини) незареєстрованої тварини, що мала ознаки хвороби, продукти забою для ветеринарно-санітарної експертизи не відправлялись. Нинішній випадок зараження людиною – перший з 2012 року. (тоді був зафіксований випадок в Черкаській області). До цього в 2008 році  один випадок в Миколаївській області, 3 випадки в 2004 році в Чернівецькій області , 1 випадок в 2003 році в Харківській області.


Сибірка – гостре особливо небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин та людини.
Інфікування людини відбувається при догляді за сільськогосподарськими тваринами  та при оброблені м’яса.  В людини захворювання може проявлятись в легеневій, шкірній та кишковій формах. Симптомами захворювання  є підвищення температури до 400С, сильний головний біль, загальне нездужання , карбункули зі швидким наростанням набряку і відчуттям свербіжу, згодом карбункули лопаються і на його місці  з’являється виразка з чорним дном, навколо струпа виникають нові пухирці з некротичним запаленням глибоких шарів шкіри. При легеневій формі окрім високої температури сильний колючий біль у грудях, задуха; при кишковій формі діарея, блювота  з домішками крові, ріжучі болі в животі. Від людини до людини захворювання не передається.
Актуальність даного захворювання полягає в тому, що спори збудника можуть перебувати в  ґрунті необмежений час, лишаючись життєдіяльним  і зберігаючи патогенність. Грунт, заражений бацилами сибірки тривалий час (70 і більше років) залишається збудником інфекції для сприйнятливих тварин та людини, а це свідчить про постійну загрозу виникнення даного захворювання. Випадок в с. Миняйлівка є тому підтвердженням, коли під час проведення розслідування виявлені наступні факти , а саме в 1999 році  в сусідньому селі був зареєстрований випадок сибірки,  
Щодо випадків захворювання тварин на сибірку – на даний час вони поодинокі. Найбільше випадків захворювання припало на 1994 рік (218 голів) , і з кожним роком кількість випадків зменшувалась. В 2001 році 14 випадків( 70 голів тварин), У період з 2002 по 2017 роки реєструвались поодинокі випадки, в 2008 та 2009 році взагалі випадки сибірки не реєструвались.  Щодо Хмельницької області – за вище перерахований період було зареєстровано 13 випадків сибірки серед тварин.  В 2018 році  в жовтні місяці зареєстровано випадок захворювання корови на сибірку в Одеській області с. Миколаївка-Новоросійська Саратського району.. По даному випадку проводяться необхідні карантинні заходи.
Таким чином кількість випадків захворювання та кількість хворих тварин на сибірку зменшується, проте загроза спалаху сибірки залишається  у зв’язку із великою кількістю худобомогильників та  неналежного їх утримання, несанкціонований подвірний забій без проведення ветеринарно-санітарної експертизи, переміщення незареєстрованих тварин тощо.
Кам’янець-Подільське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області наголошує, для  мінімізації загрози виникнення сибірки необхідно:
-     Власникам ВРХ, ДРХ, коней своєчасно проводити профілактичні щеплення проти сибірки;
-    Органам місцевого самоврядування вести чіткий облік худобомогильників та  підтримувати їх задовільний ветеринарно-санітарний стан;
-    Власникам тварин вчасно проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин, переміщення здійснювати з відповідними супровідними документами;
-    Забій тварин проводити лише за участі спеціалістів ветеринарної медицини з подальшим проведенням ветеринарно-санітарної експертизи;
-    Проведення постійного контролю за переміщенням тварин, санітарним станом місць їх накопичення, заготівлею, зберіганням та переробкою сировини тваринного походження.

  

Прочитано 76 разів
zapitannia do vladi small

Анонси

15-18.01 ЦДЮТ Міський конкурс-змагання з трасового автомоделізму
16-18.01 15.00 ЗОШ № 17 Кубок міста з гандболу серед дівчат
17.01 10.00 к. 313 Зустріч міського голови з головою ГО «HOPE - we help children e.V.» Вольфгангом Понто
17.01 14.00 Прес-центр Засідання комісії з питань захисту прав дитини
17.01 14.00 УОіН Нарада вихователів-методистів щодо оформлення матеріалів педагогів на присвоєння звання «Вихователь-методист»
17.01 16.00 Дитяча музична школа Концерт сучасної української пісні
17.01 16.30 Прес-центр Засідання оргкомітету з підготовки та проведення заходів до Дня Соборності України
17.01 17.00 Прес-центр Привітання дітей загиблих учасників АТО  з Новорічно-Різдвяними святами
18.01 10.00 МЦЗ Семінар з правових знань для безробітної молоді віком до 35 років
18.01 11.00 к. 209 Засідання комісії з вирішення земельних спорів
18.01 12.00 Спортивна зала ПДАТУ Змагання серед підліткових клубів «Кращий тенісист клубу»
18.01 14.00 УОіН Засідання робочої групи щодо підготовки до обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»
18.01 15.00 Міський Будинок культури Різдвяний концерт дитячої хорової школи «Нова радість стала»
19-20.01 12.00 Молодіжний центр «LoveKa» Засідання НСОУ «ПЛАСТ»
20.01 14.00 «Меморіальна Алея Слави» міського кладовища (Нігинське шосе,2) Покладання квітів до могил загиблих захисників України
20.01 16.00 Міський Будинок культури Вечір пам’яті загиблих захисників Донецького аеропорту

Прийом громадян

priyom gromadyan small

Кам'янецька петиція

petition small
administr poslugi small

Електронна черга в ДНЗ

elcherga dnz small

Проекти рішень міської ради